Kusursuz bir Makyaj için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kusursuz bir Makyaj için Dikkat Edilmesi Gerekenler
Makyajınızın kusursuz olması ve olduğundan çok daha güzel Bursa eskort kızları gibi görünmeniz için makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.

Cilt tonunuz için hangi renklerin en iyi olduğu gibi dikkate alınması gereken birçok şey var. Makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için derledik.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler;
1) Daha doğal bir görünüm için makyaj yapmadan önce cildinizdeki kirleri gidermek için yüzünüzü hafif bir yüz yıkama veya sabunla temizleyin.

2) Cildinizin kurumasını önlemek için yüzünüzü temizledikten sonra ve makyaj yapmadan önce yüz nemlendiricisi sürün. Nemlendirici, daha sonra makyaj uygulama sürecinde fondöten veya pudra sürerken cildinize pürüzsüz bir parlaklık kazandırmak için doğal yağların cildinizde kalmasına yardımcı olur.

3) Yüzünüzün kuru veya kırışmış bölgelerine astar uygulayın. Primer, fondöten sürmeyi kolaylaştırır ve makyajın cildinize daha iyi yapışmasını sağlar. Ayrıca yüzünüzdeki gözenekleri ve kırışıklıkları kapatmaya yardımcı olarak daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.

4) Nemlendirici uyguladıktan sonra fondöten sürmelisiniz. Bu, diğer kozmetik ürünleri takmak için mükemmel pürüzsüz bir temele sahip olmanızı sağlayacaktır.

5) Astar, fondöten, pudra ve allık (isterseniz) uyguladıktan sonra daha doğal bir görünüm için göz kapaklarınıza far ile gölgelendirme yapabilirsiniz. 6) Makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, göz farı daha uzun süre tutmak için göz kapaklarınıza bir yüz astarı kullanabilirsiniz.

7) Farı uyguladıktan sonra dilerseniz ince bir tabaka eyeliner sürmenizde fayda var.

8) Ardından maskaranızı sürün.

9) Göz makyajı yaparken herhangi bir hata yapılırsa göz makyajı temizleyici kullanın.
Bu, kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Yüzünüzü temizlemek istediğinizde de kullanabilirsiniz.

10) Eyeliner sürdükten sonra, daha iyi bir görünüm için son olarak göz farı uygulayın.

11) Yüzünüzün cilt tonunu cildinizin cilt tonuyla tam olarak uyumlu hale getirin. Fondötenle uğraşırken, doğal cilt tonunuza yakın bir ton seçmek ve ardından daha profesyonel bir görünüm için biraz daha eklemek en iyisidir.